Seznam knih   /   Detail knihy
Ceny v Kč (CZK)      Nakupovat v € (EUR)
ISLÁMSKÝ TERORISMUS VE SLUŽBÁCH CIA - USA

Cena výtisku: 416,- Kč
Dostupnost: SKLADEM
Počet stran: 279
Vazba: pevná
Jazyk: český
ISBN: 978-80-899031-3-9
Vydavatel: TORDEN, s.r.o.
Rok vydání: 2020

ISLÁMSKÝ TERORISMUS VE SLUŽBÁCH CIA - USA  (CZ verze)

F. William Engdahl

** Český preklad **
V této knize se boří mýty a iluze o vznešených cílech USA "šířit demokracii" v islámském světě. Autor odhaluje skutečné cíle při vytváření a udržení globální nadvlády USA spolu s dalšími západními zeměmi a také snahu kontrolovat významné světové zásoby ropy.
Uvidíte historické kořeny formování militantního islámu, příčiny a hybné síly jeho radikalizace až do podoby "džihádu". Ten našel své brutální vyjádření ve vytvoření ISIS a v šíření terorismu. Na podhoubí radikálního učení islámu vzniklo hnutí Muslimských bratrů a Gülenovo hnutí, nástroj nenápadné destrukce světské moci. Džina z láhve však vypustili USA, využitím islámu a mudžahedínů tak mohou podkopávat síly Ruska a později také Číny.
CIA rozehrála nebezpečnou hru, která se obrátila i proti USA. Afghánistán, Irák, Sýrie, Arabské jaro to jsou otrávené plody jejich podvratných aktivit, kdy se naplnila Euripidova myšlenka: "Toho, koho chtějí bohové zničit, nejprve zbaví rozumu."
Kniha obsahuje řadu faktů. Je jakousi skládačkou, která vytváří komplexní a reálný obraz toho, co se zdánlivě jeví jako střet civilizací a náboženství. Společný Bůh však musí být zděšen z toho, jak ho zneužívají ve jménu přízemních mocenských cílů. Přečtěte si, abyste pochopili…


  Pokračovat ve výběru knih