Seznam knih   /   Detail knihy
Ceny v Kč (CZK)      Nakupovat v € (EUR)
GEOPOLITIKA. Jak se to dělá?

Cena výtisku: 416,- Kč
Dostupnost: SKLADEM
Počet stran: 376
Vazba: pevná
Jazyk: český
ISBN: 978-80-822309-9-7
Vydavatel: TORDEN, s.r.o.
Rok vydání: 2022

GEOPOLITIKA. Jak se to dělá?  (CZ verze)

Nikolaj STARIKOV

** Český preklad **
Vítejte v geopolitice! Slovo "geopolitika" pevně vstoupilo do našich životů společně s knihou GEOPOLITIKA. Jak se to dělá?
Známý ruský publicista Nikolaj Starikov vás zve k nahlédnutí geopolitiky z ruského úhlu pohledu. Snadněji tak pochopíte myšlení a jednání Ruska, jednoho z velkých aktérů současné světové politiky, v historickém a aktuálním kontextu. Spatříte klíčové momenty, které podmínily a formovaly ruskou politiku od dob Petra Velikého až do současnosti.
Průběh historie se tak náhle stane srozumitelným a činy států, které byly dosud považovány za "nepochopitelné", získávají význam a stávají se logickými. Díky této knize se dozvíte, jaký přístup zvolit za účelem hlubšího pochopení také toho, co se děje v současnosti.
"… Nuže, vítejte v geopolitice! Proč je pro nás důležitá? Proto, neboť má praktický význam. Nyní nemám na mysli nutnost studia této vědní disciplíny budoucími panovníky, prezidenty, předsedy vlády, vyslanci či vojevůdci. Ne. Jde o to, že geopolitika dnes může otevřít oči lidem, kteří to sami od sebe z různých příčin nezvládnou. Lidem, kteří se nacházejí v područí iluzí nebo nejistoty. Těm, kterým nedostatek znalostí nebo předsudky brání podívat se na svět po novém. Příčina neschopnosti není důležitá, podstatné je otevřít oči a pochopit, že všechno, co se kolem nás děje, je způsobeno rozhodnutími politiků."


  Pokračovat ve výběru knih